Konopný proteín

Konopný proteín

Samičie rastliny konope produkujú semená, z ktorých sa lisuje olej. Po vylisovaní oleja sa zomelú výlisky a vznikne konopná múka. Tá sa preoseje a máme konopný proteín, ktorý obsahuje okrem nutričních zložiek najmä vitamíny, minerály a esenciálne aminokyseliny. Je bohatým zdrojom omega 3 mastných kyselín a oproti sójovým a srvátkovým proteínom pôsobí pozitívne na pH rovnováhu. Neobsahuje laktózu ani lepok, čiže je vhodný pre vegánov i vegetariánov.

Konopný proteín je výnimočný tým, že obsahuje všetkých 23 aminokyselín, ktoré sa nachádzajú v prírode, vrátane 8 esenciálnych aminokyselín, ktoré sú pre naše telo potrebné a dostávame ich do seba iba stravou. Je dobre stráviteľný a je tiež bohatým zdrojom vlákniny. Je bohatým zdroj vitamínov A, B, C, D a E a obsahuje vysoký podiel železa, zinku a horčíka.

Konopný proteín je vhodný pre tých, ktorí chcú kvalitnú výživu pre tvorbu a regeneráciu svalovej hmoty a posilnenie celého organizmu. Športovcom doplňuje potrebnú energiu do unavených svalov a pomáha pri bolestiach svalov po záťaži. Je skvelým pomocníkom pri návrate do kondície a navracia rovnováhu po úraze alebo po operácii. Ako sme už spomínali, tak aj pre vegánov a vegetariánov.

Ďalšie zložky Vegan Protein-u